!Píšu recenze alb na objednávku!(více ZDE)

!Anketa o album prázdnin 2012 ZDE!

Motto století:
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek
Lenost jest motorem pokroku :-P


PÍSEŇ TÝDNE:

Kapitola první: Naděje na lepší zítřky

6. ledna 2012 v 19:28 | Mr. Madrak |  Příběhy
A máme tu první kapitolu mé povídky. Od doby kdy jsem dal na tento blog prolog už uběhla jistá doba, bohužel jsem ale neměl dostatek času a inspirace. Kapitola byla několikrát předělávána a ani nyní si nejsem jistý její kvalitou. Berte to tedy tak, že píšu hlavně pro radost.


Kapitola 1

Srnec se zastavil u keře s lesními plody. Opatrně se rozhlížel a nejistě udělal pár kroků. Pak však rychle strnul, protože si všiml nalíčené pasti. Tak jednoduché zrezavělé zařízení, které způsobí že zvíře po sklapnutí pasti ochrne už tvor znal, protože mnoho jemu podobných nerozvážných a hladových této věci podlehli. Opatrně tedy pár kroků zacouval a pak rychle od pasti utíkal. Neuběhl ale ani dvacet metrů když jím projel rychlí šok a tupá bolest. Pak už jeho tělo znecitlivělo.
" Říkal jsem ti, že zvířata nejsou tak tupý aby nalítli na ty vaše železné blbůstky!" zvolal pyšně Norg a odložil svůj malý luk ke svému společníkovi.
" Pomatuji si, že tak před pěti lety jsme se s tou pastí nadměrně dobře najedli!" obhajoval kovové zařízení na lovení zvěře kovář.
" Za pět let jsme nepopošli dopředu jen my, ale i zvířata. Na naše triky si už dávno zvykli. Jen zbraním, které sám ovládáš můžeš dnes při lovu zvěře plně věřit." informoval trpaslíka Madrak.
" A proč vlastně nelovíš ty s tou tvojí magií?" zeptal se teprve teď kovář, který si uvědomil přítomnost mága při lovu.
" Nechtěl jsem vám do toho zasahovat. Ostatně ty vaše hádky mi přijdou zábavné." usmál se Madrak a šel pomoct Norgovi s uloveným srncem.
Od chvíle co se k jejich družině mág přidal se hodně změnilo. Vojáci pravděpodobně pronásledovaní vzdali a nebo ještě lépe byli přepadeni a zabiti, či se jen jednoduše v hustých lesech ztratili. Nedávno narazili na jedné cestě na elfské obchodníky u kterých za mágovi peníze nakoupili potřebné věci a prodali věci které jim přebývali. Norgova rána se úspěšně hojila pomocí všelijakých kouzelných mastiček, které Madrak měl u sebe a trpasličí veterán se naučil pouze s jedním okem žít a vykonávat všechny aktivity co dříve. Také si mohli každý večer beze strachu rozdělat oheň a opéct si čerstvé maso, kterého v poslední době bylo také dost. Včera narazili dokonce na pocestného, který skupině řekl kde se přibližně nachází nejbližší město. Pozitivní však nebyl fakt, že skupina zašla hluboko do necivilizovaných končin a tak to měli od nejbližšího města dost daleko. Navíc i sám kouzelník pochyboval o kultuře města. Očekával spíše nějakou nevzdělanou osadu kde je zákon sprosté slovo a za zmíňku o čistotě se tam popravuje. Teď zrovna šly na další z mnoha loveckých výprav, kde trpaslíci sdělovali své zkušenosti ze starých časů v rodné zemi a mág je zase poučoval o současné vyspělosti v určitých oblastech světa a svých cestovatelských zkušeností. Přesto že všem bylo jasné že Madrak už nějaký ten rok po světě chodí mluvil mág spíše o současnosti, než o minulosti o které měl jistě znalostí více.
"Ohó! Koukám, že i dnes se zadařilo!" zvolal štastně horník když uviděl Norga a Madraka jak za sebou vlečou svůj úlovek. " Podle šípu, kterej mu čouhá z krku soudím, že ani dnes to s tou pastí nevyšlo."
Kovář si jen něco zamručel pod své černé vousy a šel pomoc zvěř naporcovat. Mág si mezitím sedl k dohasínajícímu ohni a klackem se začal hrabat v uhlících. Až po chvíli se ohnul a vyndal z popela malou lahvičku plnou šedé kalné vody a strčil si jí do malé brašničky, kterou měl u pasu.
"...Říkám ti, že ještě dneska to s tou pastí vyjde!" začal se dohadovat kovář s horníkem. " Ještě teď půjdu, nalíčím to jen kousek od nás a do večera se tam něco chytí. Vsadím svou sekeru!" řekl sebevědomně a jako důkaz zbraň vytáhl a všem přítomným jí ukázal.
" Dobře, ale s tou sekerou se rozluč! A jestli se tam do večera něco chytí tak to klidně sním syrový!" opověděl horník, kterému také sebevědomí rozhodně nechybělo.
Na to již kovář zareagoval tak, že se rychle otočil a šel jen pár metrů ke křoví starou past nastražit.
" Hlavně ať se do toho nechytí nikdo z vás." pronesl s humorem Madrak a upil kousek šedé kalné vody z lahvičky, kterou před chvílí sebral z popela.
Odpoledne pak šel Norg s Madrakem na hlavní cestu která vedla necelý kilometr od jejich tábora. Madrak si promluvil s několika cestovateli co nového je ve světě a většinou probírali všechno od politiky až po čistotu jezer a řek. Norg se dal do řeči teprve ve chvíli kdy narazil na partu pěti trpaslíků s kterými probíral rasové konflitkty v lidských zemích, které jsou hlavně proti elfům, gnómům a trpaslíkům a pak začali probírat úplně odlišné téma a to nové výrobní techniky zbraní v trpasličích městech a kovárnách. Všichni si extrémně rozumněli hlavně v okamžicích kdy odsuzovali jednoduchost výroby zbraní lidských.
Zrovna když byli uprostřed debaty o technické zaostalosti trpaslíků žijících převážně v lidských městech do debaty jim vpadl Madrak: " Odkud vlastně jdete?" Zajímal se zatímco si prohlížel prapodivné tetování na hlavě jednoho z nich.
" Ehm, pane, to je různé. Jsme na cestách už dost dlouho. Každý z nás je odjinud. Dva utekli z lidských měst při zátahu proti nelidem. Jeden zas byl žoldák, který se na staré kolena rozhodl nebezpečného řemesla zanechat. Já jsem zas býval před válkou v naší zemi obchodníkem, ale po tom co jsem o vše přišel jsem se vydal také na cestu. A náš nejnovější přírustek je z trpasličího kmene, který byl vyvražděn barbary." vysvětloval důležitě trpaslík.
" Je tu válka s barbary?" začal se Madrak vyptávat a pohlédl na trpaslíka, který byl v partě nejkratší dobu. Zranění z boje které měl na sobě byli velmi čerstvé - bylo tedy jasné, že to není dávno co se bitvy proti barbarům účastnil.
" To víte, když tady vládli jen elfové a trpaslíci s barbary se vycházelo dobře - oni trpaslíkům do dolů nelezli a elfům lesy taky nepálili. My jsme jim zato taky nelezli na jejich území i když jsme věděli, že by se tam dalo sehnat spoustu ceností. Pak se sem ale do nakvartírovali lidi!" vyprávěl v doprovodu velikých gest trpaslík a při zmínce o příchodu lidí flusl na zem. " Nestačilo jim, že nelidi
vytlačili na okraj společnosti a skoro všechno jim ukradli - ještě museli začít dráždit barbary! A ono když tupé hoře svalů vysvětlíš, že co je tvoje to je moje a co je moje do toho ti nic není, tak - to dá rozum -, že ta hora svalů začne tupě ničit vše co jí přijde do cesty. Ale lidi nejsou úplně vypatlaní - k hranicím území poslali některé kmeny a rody trpaslíků, takže lidi si klidně sedí na zadku za hradbami svých měst zatímco barbaři zabíjí ty, kteří byli celou dobu na jejich straně!"
" A to se trpaslíci společně nespojí? Říkali jste, že tu dřív bylo celé království nelidí a ty když jsou v jednotě tak by se s nimi dokázali snadno vypožádat, ne?" zeptal se Norg, kterého celé toto vyprávění o činech lidí pěkně rozzuřilo.
" Spojenectví mezi rody?! Pche! To těžko. Kdysi jsme si byli všichni rovni, žili spolu v souladu, makali jsme společně v jednom dole. Teď se však každý rod strašně hádá o tom, kdo měl tehdá zasáhnout a příchod lidí zastavit nebo o tom kdo je na čí straně a podobné ptákoviny, které už nezmění. Některé rody proti sobě dokonce bojovali. Vlastní příbuzní se zabíjeli a ti, kteří byli opravdovou hrozbou se jen tiše smáli. A mohli se smát klidně i nahlas - ty tupé a tvrdohlavé trpasličí makovice by je stejně přes řinčení vlastní ocele neslyšeli. Někteří chytřejší pochopili, že vraždění svých spojenců nemá smysl a odešli s většinou elfů do lidských měst. Neříkám, že to je nejlepší rozhodnutí, ale rozhodně lepší než to co udělali ostatní jejich rasy. Bohužel se ukázalo, že elfové jsou přece jen o chlup inteligentnější než my - většina z elfů odešla hned po příchodu prvního člověka někam úplně jinam, kde chtějí začít nový život, bez válek a umírání. Jsou ale naivní pokud počítají s tím, že je tam za padesát let lidi nevyčmuchaj a neokradou o vše co vybudovali." rozvyprávěl se další z trpaslíků, tentokrát starý žoldák.
Norg se chtěl k této záležitosti budoucnosti a vznešenosti nějak déle vyjádřit, Madrak mu to ale překazil: " Je mi teď jedno co se stalo s těmi elfy. Chtěl bych teď spíš vědět, co se děje s těmi barbary."
"Jó, barbaři. Ti zmasakrovali několik už tak vymírajících trpasličích kmenů a vypálili pár lidských osad. Ale na některé z měst si troufli jen jednou - a docela se jim to nevyplatilo. Jenže je jich hodně. Nejsou nějací chytráci, to zas ne, ale síly mají pětkrát více než trpaslíci. A co teprve než lidi. Začalo teď strašný rabování. Všichni lidi i nelidi utíkají za hradby. Někdo spoléhá na osady, ale co zmůže domoobrana proti rozzuřeným válečníkům, kteří touží po krvi?" odpověděl bývalí obchodník.
" A kam míříte vy?" zeptal se Madrak na věc o které nepadla zatím ani zmíňka.
" No, to pořádně nevíme. Do osad vážně nechcem, tam je to teď přelidněný a nebezpečný. Spíš se budem vyhybat soubojům a nakonec odjedeme ze země. Nemá smysl tu ještě být." odpověděl bývalí obchodník. " A i vám dobře radím - odejděte co nejdál od těchto končin, nic dobrého tu není."
Pak se Madrak a Norg s partou trpaslíků rozloučili a každý šel svým směrem.
" Kam teď?" ptal se po okamžiku vyplněném mlčením Norg mága, který se tvářil že má v plánu cesty jasno.
" Nikam. Zůstáváme tady." odpověděl s klidným hlasem čaroděj.
" Zbláznil jsi se? Neslyšel jsi ho? Je tu válka!" rozčiloval se trpaslík a rozhazoval rukama.
Madrakovi však z tváře stále nemizel ledově chladný výraz: " No právě..."
" Náčelníku, náš počet už čítá něco přes stopadesát mužů. Máme čekat na další, nebo už máme vyrazit?" říkal nejistě mladý gnóm, který byl dost nesvůj z nastávajících hodin.
Náčelník se trpce usmál. Bylo to málo válečníků v porovnání s tím, jaké to bylo před takovými sto lety. Na dnešní poměry bylo ale i stopadesát válečníků strašně moc. Když byl ve válce před dvěmi stoletími desátníkem netušil že někdy se mu podaří něco tak převratného, přitom tak malého. Stopadesát mužů bylo dřív tam mužstvo jednoho praporu, kterých bylo ve válkách minimálně sedm.
Jenže národ se rozpadl na kmeny, které se nikdy nespojili. Až do teď. Sice jen dva, přesto už dokázali vytvořit aspoň trochu vzdoruschopnou armádu. Teď jen on je jediný trpaslík, který musí udržet pořádek v armádě, která zastaví hordu barbarů, kteří pomalu zdejší trpaslíky poráží.
" Ano, myslím, že to bude stačit. Kdyby jsme doufali, že se připojí další trpaslíci ztratili by jsme zbytečně moc času. Můžeme tedy vyrazit hned!" zvolal odhodlaně náčelník ikdyž sám měl z válečného tažení strach a divný pocit. Pocit, že je jediný komu zdejší trpaslíci věří a kvuli kterému se navzájem nezabíjejí. Ten fakt ho naplňoval pýchou, ale také ho užíral. Všichni se schodovali - a on to chápal - že se sám musí boji vyhýbat. Kdyby zemřel, začal by v armádě vládnout chaos a špatně by to pro tuto malou - a přesto největší - alianci dopadlo. Nejradši by byl ale v první linii s ostatními členy jeho rasy. Pomalu přistoupil do stanu kde bylo pět nejduležitějších osob celého tohoto tažení. Stáli u stolu s mapou a označovali místa, které ovládli v posledních dnech barbaři. Jeden ze zde přítomných trpaslíků - bělovousí a plešatý dřívější významný šlechtic - pomalu přistoupil k náčelníkovi.
" Thele! Chápeš co se tu děje?" volal ještě dřív než k náčelníkovi došel. " Podařilo se nám spojit dva klany! A ty to chceš zahodit? Počkej dva dny, až přijde dalších padesát trpaslíků!"
" Možná přijde padesát trpaslíků, ale další stovka jich umře pod ostřím barbarů! A nemysli si - barbarům taky chodí posili." odpověděl hrdě Thel.
" Jsme teď nejmocnějšími trpaslíky široko daleko a nerad bych aby z nás byli válkou poznamenaní ubožáci jako ostatní!" rozčiloval se bělovousí.
" Radši mrzák než-li zbabělec!" rozčíleně odsekl Thel.
Do debaty se rozhodl vložit další z vysoce postavených trpaslíků - tentokrát bývalí generál. Byl jednou tak starý jako Thel, přesto ale nyní vypadal stejně staře: " Klidně si běž sám, ale už jsem vydal rozkaz že se vyrazí až za tři dny. Takže se hádáš zbytečně."
Thel celý zrudl zlostí a sotva se ovládl aby ex-generálovi nedal ránu do jeho velkého fialového nosu: " Kašlu na vás, hlupáci zabedněný. Je mi jedno, že jste štastný z toho že teď jste vy ti nejmocnější trpaslíci v této zemi a nechcete o to přijít.Ještě jedna námitka a zítra tu budu mít novou a lepší radu věrných a oddaných!"
Celá skupinka kolem stolu se na něj naštvaně koukala, ale nikdo radši nic neříkal, což snad náčelníka štvalo víc než samotný fakt, že mu vlastní rádci hází klacky pod nohy. Pak se otočil a vyšel na dřevěný řečnický pult, který byl postaven uprostřed vojenského tábora.
" Přátelé!" zařval tak aby upoutal všechny v táboře, což se mi takřka hned povedlo. Jeho hlas byl pro podobné příležitosti jako stvořený, protože byl natolik silný a dunivý, že byl slyšet i na druhé straně tábora. " Za dva dny se k nám má dostavit dalších padesát válečníků. To znamená, že za tři dny vyrazíme takřka neporazitelní vstříc nepříteli. Ale co za dva dny budeme zachraňovat? Většina trpasličích rodů už byla zmasakrována a za dva dny se počet mrtvých ještě znásobí. Proto říkám, je jedno, jestli nás posily doženou dnes, nebo za týden - hlavně že stihneme zachránit co nejvíc spojenců. Ještě toto ráno se vydáme na cestu pomoci ostatním klanům a věřte že se brzy naše řady rozrostou - nejen o těch padesát již slíbených vojáků - ale o spoustu jiných kteří touží po znovu obnovení slávy naší rasy! Každou minutou kterou strávíme čekáním umírají naši bratři a sestry, kteří by nám v hojném počtu mohli pomoci více než těch ubohých padesát trpaslíků, kteří příjdou Předkové ví kdy. Takže do boje za naši slavnou rasu! Dokažme, že nám čest a odvaha zůstala!!" zvolal takovým tónem, že celý tábor začal okamžitě provolávat thelovo jméno a připravovat se na cestu. Sám Thel vše viděl a nebyl schopen uvěřit tomu jaký obrovský vliv na vojáky má. Zároveň byl strachem bez sebe faktem, že by jeho smrt mohla dopadnout pro tyto muže - a vlastně i pro celou rasu - katastrofálně.Když trpaslík a kouzelník dorazili do svého tábora Madrak se pomalu napil z lahvičky s kalným obsahem. Do pasti spadlo jablko a past okamžitě sklapla, takže se právě kovář s horníkem hádali. Hlavně kovář, který trval na tom, že i to ovoce se počítá, a že sekeru odevzdávat nemusí. Pak následovala asi půl hodinová debata o tom, jestli byla v sázce zmíňka, že to co se do pasti chytí musí být z masa a kostí. Norg - který se cestou domluvil s Madrakem, že svým společníkům zatím nic říkat nebudou - postupně porcoval srnce, kterého ráno ulovil a připravoval ho k ohništi. Madrak seděl, zahalený kapucí, pod vysokým stromem a hleděl do temného lesa. Nálada v táboru byla celá zahalená v mlze. Tvářilo se to, jako každý jiný večer strávený na cestě, přesto bylo v táboře více tajemství a nevyslovených myšlenek než dříve. Norg z toho byl nesvůj a neměl dobrý pocit. Madrak se však pod stínem kapuce stále od ucha k uchu usmíval. Potom spolu všichni společně snědli část již připraveného jídla a šly si po náročném dni lehnout. Jako vždy si pro jistotu rozdělili na noc hlídky.V noci byla svolána opět celá rada - včetně náčelníka. Vojska byla na jeho rozkaz polovinu předešlého dne na cestě a dostavil se první malý, přesto pozitivní výsledek. Armáda ochránila karavanu asi patnácti trpasličích obchodníků před skupinkou barbarů. Trpaslíci sice nebyli z většiny válečníci, ale i obchodní pomoc se armádě hodně hodila. Spousta vojáků dostala nové vybavení a trpaslíci se k armádě přidali, i když byli úplně z odlišných klanů, než většina armády. Už jen tento fakt potrhával moc armády, která vzbuzuje v rozhádané rase naději na lepší zítřky. Náčelník přišel do honosného stanu rady v doprovodu dvou trpaslíků, kteří mu byli přiděleni na ochranu. Sice se původně ohrazoval faktem, že se sám umí bránit, ale nakonec na ochraná opatření přistoupil, pod nátlakem všemožných argumentů. Thel čekal, že jakmile k radě dostaví uvítají ho gratulacemi ohledně jeho pozdvihnutí celkové morálky armády a k první vyhrané bitvě. Místo tohu u stolu nalezl jen partu zamračených vysoce postavených trpaslíků. Jako vždy pětice stála u mapy a spousty papírů, kde řešili úřední záležitosti.
Poté, co se asi deset minut mlčelo, bylo ve stanu takové dusno, že to ani trpělivý Thel nevydržel: " Proč jste uprostřed noci nechali svolat radu?" zeptal se a rozhlédl po celém stanu - začínal mít prapodivné předtuchy.
" Thele," začal honosně zástupce rady - trpaslík s dlouhými vlasy a vousy spletenými do copánků, které sahali skoro až na zem. " Chtěli jsme ti říct, že jsme ti strašně vděční, že jsi toto dokázal!" řekl s falešným úsměvem na tváři. A to tak falešným, že se Thelovi udělalo až nevolno.
" Přestože si tvého výkonu strašně vážíme ti však chceme něco sdělit." pokračoval, tentokrát už s upřímných úsměvem zástupce rady. " Je zde obrovská armáda, která získá buď vše a nebo nic. Zatím jsi dobrý náčelník, ale na toto místo se nehodíš. Proto jsme se rozhodli, že od teď armádě vládne pouze rada a tvé postavení se vrací zpět do armády na post desátníka. Jsi voják, ne vládce, Thele."
Thela by tento fakt svým způsobem potěšil, kdyby však nevyšel z úst někoho tak slizkého jako byl právě zástupce rady. Když s tažením začínal, měl tady pět zkušených mužů, kteří mu dobře radili a plnili oddaně jeho rozkazy, přesně podle dohody. Ale Thelův vliv na armádu rozdýchat - jak si právě všiml - rozdýchat nedokázali.
" Nedám armádu do rukou někoho, komu se mezi prsty rozpadla celá rasa!!" ohradil se zuřivě Thel. " Tuhle armádu jsem sjednotil já, vy jste neměli mít nikdy žádné pravomoce, jenom mi pomáhat! Kdybych se nesnažil tuhle rasu zachránit, poručil bych mému doprovodu, aby vás svázali a vyhodili v divočině!" křičel vzteky bez sebe.
Na radu to ale - jak bylo vidět - vliv nemělo: " Thele, pochop to. Ty nejsi vůdce, ty jsi jen blbeček, kterému ještě teče mlíko po bradě. A my jsme významní politici, kteří mají mnohem více zkušeností, než ty. Vojáci tě mohou obdivovat, ale stejně v armádě taháme za všechny nitky jenom my." s klidem říkal bývalí generál, který se co nejvíce vzpřímil, aby působil důležitě.
" Už toho mám dost! S vámi končím!" řval Thel, který litoval, že kdy téhle skupině podvodníků věřil.
" Když jsi tak čestný, milí Thele, a tolik věříš těm svým vojákům, nech tedy promluvit zbraně." odpověděl jako by se nic nedělo generál a začal si v ruce pohrávat se svou sekerou, která bitvu nezažila minimálně posledních padesát let.
" Není dobré to dělat, ale převrat se může zvrtnout proti celé naší rase - a to nedopustím!" zvolal hrdě Thel a rázně ukázal svým dvou ochráncům směrem k radě. Rada se ale místo prosení o milost dala do smíchu. Thel až pozdě pochopil o co vlastně jde - dva vojáci, kteří měli již tasené zbraně nešli na členy rady, ale na Thela. Thel rychle tasil svůj meč, s kterým se však moc ohánět neuměl. Meč byl spíše určený na okrasu, než na válčení a Thel ho v životě nepoužil. Vždy dával přednost normálním zbraním. Jeden ze zrádců po něm máchl sekerou a Thel děkoval Předkům, že se jeho meč při krytí nezlomil. Bylo jasné, že se dlouho bránit nedokáže a pokusil se rychle vyběhnout ze stanu. Úspěšně mezi svými bývalími ochránci proklouzl, stálo ho to ale krvavý šrám na levé ruce. Bohužel si rychle všiml, že rada byla na tuto příležitost náležitě přichystána - sotva se přiblížil ke svému stanu, kde měl své věrné stráže a gnóma, který mu dělal pomocníka, spatřil kaluže krve. Všichni v jeho stanu byli pobiti a ve stanu na něj čekali už jen tři vrahové. Thel po jednom z nich hodil svůj drahý a nekvalitní meč a popadl sekeru jednoho z jeho vojáků, který byl momentálně bez hlavy. Roztočil svou zbraň nad hlavou a spustil válečník pokřik, aby přilákal co největší pozornost a zastašil nepřítele. Jeden z vrahů se pokusil Thela bodnout na nechráněné místo a stálo ho to levou paži. Thel byl rád, že svým osobním vojákům dával ten typ zbraní s kterými se on sám oháněl nejlépe ze všech. Vrah spadl na zem a začal řvát bolestí. Další dva už se k Thelovi začali přibližovat chytřeji. Začali kroužit kolem náčelníka a čakali na svou příležitost. Thel tuhle metodu znal a věděl že nejlepší obrana je přidat se do kroužení a dělat občasné nečekané pohyby. Co však tento styl boje nyní vylučovalo byl počet nepřátel. Navíc viděl jak se pomalu blíží jeho dva bývalí ochránci, kteří byli radou důkladně podplaceni. Thel tedy udělal pár výrazných kroků k vrahům, ale pak rychle zacouval a utíkal pryč. Moment překvapení mu pro začátek přinesl užitek. Pak však zjistil, že vrahové nemají jen sekery, ale také kuše, které jim dnes dodali zachránění obchodníci. Nad hlavou náčelníka proletělo nespočet šipek a on poprvé byl vděčný za to, že trpaslíci střelné zbraně moc ovládat neumí. Radost mu zkazil až kámen o který zakopl. Než stihl vstát, byli dva vrahové skoro u něj. Pak se však jeden z nich zastavil a padl k zemi. Thel se nemusel moc přemýšlet o tom co se stalo - několik metrů za ním stál s lukem v ruce mladý gnóm - nejlepší střelec v celém táboře a vlastně jediná živá osoba, které Thel v tuto chvíly mohl věřit. I druhý trpaslík se zastavil a skočil stranou, aby se ukryl před dalšími šípy. Nepovedlo se mu to úplně a jeden ho trefil do stehna. Ze zadu pak k němu přiskočil Thel a zrádce dorazil.
" Ani nevíš, jak jsem ti vděčný!!" zakřičel k gnómovi, který na sobě měl několik zranění, které pravděpodobně obdržel při útěků zabijákům.
" To já jsem rád!" odpověděl s zářivým úsměvem na tváři gnóm a připravil si další šíp. " Jdete náčelníku! Třeba do lesů, tam vás zachrání elfové!" poradil gnóm a zamířil na dva trpaslíky, kteří se blížili, aby svou rozdělanou práci dokončili.
Thel mu chtěl pomoci, ale věděl, že bude mít gnóm větší šanci na přežití, když se mu tam nebude motat. Nejlepší způsob jak se gnómovi odvděčit bylo nezmařit jeho snahu zachránit svého pána. Kývl směrem ke svému věrnému společníkovi a rychle běžel pryč do tmy noci.
To co Madrak tu noc udělal mu na náladě nepřidalo. Původně se chtěl vytratit potají a bez zmíňky, ale bylo mu jasné, že trpaslíci ho budou hledat a mohli by se dostat do problémů, proto jim nechal na malém papíru v trpasličích runách vzkaz:

Moji veselí vousatí přátelé:
Ještě před deseti minutama sem se chtěl nepozorovaně vypařit,
teď jsem si to ale nějak rozmyslel a píšu Vám tento dopis.
Nevím zda umíte v Obecné řeči i číst, takže to radši píšu po Vašem.
Když jsem se do těchto končin vypravil, chtěl jsem nabrat zkušenosti
a pokusit se najít lék na jednu mou chorobu, pokud se tomu tak dá říkat...
Když jsem se k Vám mohl přidat, byl jsem nadšen, ale to co se nyní chystám
podniknout by Vás mohlo stát krk. Možná to bude stát krk můj, ale
sám jsem si to vybral. Chystám se jet do nedaleké osady Doomhardu,
kde je touhle dobou jistě dost velký zmatek a co jsem zjistil o tažení
barbarů, jsou pravděpodobně další na řadě. Nechci je chránit, ale chci
zjistit o této válce co nejvíc. A to zjistím nejlépe v jejím jádru. Ano, chystám se
tu být i při plenění tohoto místa. Jako vždy, spoléhám na to, že nějak vyklouznu.
Jestli se mi to povede, pojedu ještě dál na jih - do končin o kterých
se nezmiňují ani nejvyspělejší mapy v našich zemích. Je mi
jasný, že jak tohle přečtete, pojedete do Doomhardu
zastavit můj šílený plán. Nedělejte to. Je to moje rozhodnutí
a moje výprava. Málo jsem Vám o sobě řekl, i když jste
si zasloužili vědět víc. Jestli na Vás v Doomhardu narazím, budu
dost nastvanej! Mějte se jak chcete a nesázejte se tolik.

Dost si dával záležet, aby z tábora odešel nepozorovaně a nezanechával stopy. Pochyboval že trpaslíci totiž polohu Doomhardu znali - věděl o ní jen Madrak, který tajně získal od trpasličích cestovatelů mapu. Šel celou noc, než dorazil na cestu která do osady vedla přímo. Cesta byla plná zoufalých uprchlíků, kteří nevěděli co dál. Někteří již zažili vojenské manévry a byli od války poznamenaní. Vojáci, kteří za normálních okolností měli na obchodních cestách udržovat pořádek se nyní stavěli do role vydřiduchů, kteří vysvětlovali lidem, že buď jim zaplatí poplatek za ochranu a nebo je v případě nepokoje klidně nechají zabít. Vystrašení lidé jim dávali vše co měli bez nejmenších řečí. Jak ale mág pozoroval, kdyby se něco semlelo, vojáci by byli první, kdo by utekl. To si ale nikdo prozatím neuvědomoval.
" Zaplať." zavrčel stručně jeden z vojáků na čaroděje. Alkohol, který voják před okamžikem vypil byl cítit až na dva metry od něj.
" Nemám." odpověděl mág a pokusil se podnapilé osobě vyhnout.
" Máš docela drahý oblečení, plášť a taky moc hezkou dýku. Myslím že to by mohlo stačit..." usmál se další voják, který si v ruce pohrával s mečem, aby budil co nejstrašnější dojem. Bohužel pro něj zatím to dopadalo úplně jinak, protože mu meč spadl a když se pro něj ohybal louplo mu v zádech a trvalo mu několik chvil než se zvládl opět narovnat.
" Já vás nepotřebuju, takže nemám jediný důvod vám cokoliv dávat." zasmál se ledově Madrak a oba přítomné vojáky tím uvedl do rozpaků. Voják pod vlivem alkoholu se dokonce rozhodl drzou osobu potrestat a máchl po čarodějovi pěstí. Mág bez obtíží opilcovi uhnul a zasadil mu prudkou ránu do břicha. Opilec dušeně vyhekl, zaklel a spadl na zem. Druhý z vojáků podpadl meč a chystal se jím provést obrat, ale Madrakova rána pod bradu mu to znemožnila a svalila ho bez obtíží na zem. Mága kolem dokola obklíčila skupina dalších pěti vojáků, z toho jeden pomáhal svých zmožených druhům na nohy. Tváře všech ozbrojenců zběleli, když mág tasil nůž, zašeptal ve starém jazyce pár slov a obklopil svou zbraň modrou magickou aurou. Vypadalo to, jako by se náhle zastavil čas. Dav utichl a sledoval co se další okamžik stane. Vojáci ze strachu nehli ani brvou a tak jediný zvuk, který byl slyšet, bylo kouzelníkovo nedočkavé skřípání zuby.
" Bravo!" zvolal najednou do nepříjemného ticha někdo z davu a pár chvíl trvalo než se rytíř v lesklé zbroji vynořil ze zástupu lidí. U pasu měl dlouhou ostrou dýku a jako jediný ze zde přítomných vzbuzoval dojem, že se s ní dokáže bránit. " Čekal jsem, kdy ty moje blbečky někdo v blízké době trošku přiučí. Vidím, že už se konečně někdo našel!" smál se od srdce a trvdým gestem rozkázal vojákům aby ihned mága nechali být a odešli. Jakmile Madrak zandal nůž zpět do pouzdra pokynul mu, aby ho následoval do jeho velitelského stanu. Mág ho ochotně následoval - nic jiného mu nezbývalo, protože stačil zaregistrovat šestici vojáků schovaných v davu, kteří na něj mířili kuší pro případ, že by se o něco dalšího pokusil.
Obloha byla plná černých mraků. Pomalu pršelo. Vítr roznášel kouř z nedalekého lesa, který měl každou vteřinu plně lehnout popelem. U zničené vesnice, která byla dříve postavena z taktických důvodů kolem dokola obklopena skálou, a přístup k ní byl jen z jedné strany, stála družina několika uprchlíků. Bylo jich asi třicet - z toho jen dvanáct válečníků. Mezi trpaslíky byl výrazný pouze slepý elf s dvěmi šavlemi. Do míst, kde ruiny vesnice neposkytovali ochranu byli postaveny převržené stoly a vozy. Všichni věděli že se k nim pomalu blíží bitva. Že se k nim blíží barbaři - a s nimi smrt. Bojovníci se rozestoupili a ti, kteří bojovat neuměli se chopili alespoň větví a kamenů, aby se mohli bránit a podpořit své druhy v případě nutnosti.
" Slyšel jsem, že byla založena velká armáda, která nás všechny zachrání." řekl do dusivého ticha jeden z mladších trpasličích válečníků a několikrát významně mávl svou zcela tupou sekerou.
" Já také. Prý už několik svých zachránili a neutrpěli skoro žádné ztráty!" přidal se jiný a rozhlédl se jakoby očekával, že zatroubí staré trpasličí rohy na znamení porážky barbarské armády. Pochopitelně nic podobného se neudálo.
" Marnou nadějí sepsaná legenda." pronesl po chvilce ticha starý válečník, který dobře pomatoval zlaté časy své rasy. " Nic víc. Proč by se mladí odhodlaně bránili, kdyby své legendy o jisté záchraně neměli?"
" Nic takového! Opravdu existují! Prý z dvou mocných kmenů spojení pod vládou jistého mladého odhodlaného náčelníka!" obhajoval tvrzení jeden z civilistů, kterému se strachem třáslo celé tělo.
" Mladý odhodlaný náčelník? Hmm, to už tady bylo. Legendy o rebelech, kteří se v malém počtu spojí, ale jediné co ve skutečnosti dovedou je šírit o sobě hrdinské historky!" reagoval posměšně opět starý válečný veterán.
Všichni již byli radši zticha, protože často o podobných slýchávali a nemohli válečníkovo tvrzení popřít.
Netrvalo dlouho a v přístupové cestě se objevili první řvoucí barbaři. První vlnu dokázali odrazit. Druhá už je dost poznamenala a tu třetí už nikdo nepřežil. Žádná armáda, která by jim měla pomoci nepřišla...
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1304)
Zobrazit starší komentáře

1201 TimothyDiere TimothyDiere | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 16:26 | Reagovat

Great post\Nice post, I love it very much.I was very lucky to find your website. There's a lot of useful information!
http://www.minzi.fi/?p=1375

1202 TimothyDiere TimothyDiere | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 16:27 | Reagovat

Great post\Nice post, I love it very much.I was very lucky to find your website. There's a lot of useful information!
http://www.minzi.fi/?p=1375

1203 TimothyDiere TimothyDiere | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 18:45 | Reagovat

Amazing site, how do u find all this information?I've read a few articles on your website and I like your writing style. Thanks a million, keep up the great work.
https://murphybedlifestyles.com/obtain-professional-essays-with-our-service-7/

1204 Michaeljub Michaeljub | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 20:25 | Reagovat

<a href=http://www.jordansdamessale.nl/994-air-jordan-2-yellow.php>Air Jordan 2 Yellow</a>
Be sure that your blush plus your lip coloration have been in balance. If you work with blush, it is essential to make sure that it fits the hue you happen to be making use of for your personal lip area. Pinkish needs to be with pinkish, red-colored with reddish, and so on. When the shades differ way too greatly from a single one more, they may clash very.

<img>https://www.ibkdalen.nu/images/ibk2/6476-air-huarache-by-nike.jpg</img>

You need to be aware of your back when twisting or kneeling. If you feel any pulling, discomfort, or pain then quit right away, because these emotions transmission strain face up. In the event you cease right away, you may well be in a position minmize any potential possible issues and irritation together with your rear.

<img>https://www.nordbat.nu/imagess/nor2/3814-nike-air-max-90-outlet.jpg</img>

1205 TimothyDiere TimothyDiere | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 20:58 | Reagovat

I am impressed. I don't think I've met anybody who knows just as much about the topic. You need to make a career of it, honestly, great blog
https://influ.pl/custom-essays-qualified-writing-18/

1206 gente gente | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 5:10 | Reagovat

Интернет-магазин «Панда» специализируется на оптовой и розничной продаже мягких игрушек. Вашему вниманию на сайте http://genteel.com.ua представлен широкий ассортимент этой продукции, кроме того, вы можете заказать индивидуальную разработку мягких игрушек с логотипом компании. Выбирая этот интернет магазин, вы гарантировано получите качественную мягкую игрушку, которая будет доставлена в оптимальные сроки. Более того, вы будете приятно удивлены доступными ценами.

1207 pornoEnhaf pornoEnhaf | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 18:27 | Reagovat

http://pornorip.biz/ - это современный и качественный торрент трекер с многочисленными видео для взрослых. Огромное количество категории на данную тему Вас приятно удивит, а удобный поиск по сайту облегчит Ваше времяпровождения. Скачивание с торрентов на сегодня, это великолепный шанс посмотреть то что Вам нравится абсолютно бесплатно, а главное, скачивание происходит за считанные минуты. Приятного просмотра и ждём Вас на нашем сайте!

1208 IsaiahDEady IsaiahDEady | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 17:45 | Reagovat

Хотите убрать в домашних условиях мешки под глазами? Тогда этот пункт для вас. Можно приложить заварку чая как компресс на веки. Ценятся молодые сорта зеленого чая. Также свежий огурец, порезанный кружками, помогает помочь избавиться от этой проблемы. Подробнее читайте на сайте <a href=http://juliy.info>juliy.info</a>

1209 cubuxJen cubuxJen | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 14:39 | Reagovat

Компания ООО “Бухгалтерское бюро” это онлайн бухгалтерия для малого бизнеса. Наша компания ведет бухгалтерский счет по трём направлениям: 1. Основной – бухгалтерия для ООО и ИП, склад, зарплата, директорский модуль, отчетность. 2. Только отчетность – ФНС,ПФР, ФСС, РОССТАТ, РАР, РПН. 3. Ведём за вас – мы ведём сами весь бухучёт и сдаём отчетность за Вас. В нашем предприятии трудятся исключительно профессионалы своего дела, по всем интересующим вопросам Вы можете связаться с нами по телефону или на сайте https://cubux.ru.

1210 AnitaaEvorm AnitaaEvorm | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 12:08 | Reagovat

Портал полезных статей и новостей.
история одной переписки
http://sportbar-dsk.ru

<a href=http://sportbar-dsk.ru/kak-vychislit-devstvennika/>Яркие краски Японии</a>

1211 JthasFeanty JthasFeanty | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 19:45 | Reagovat

personal loans with bad credit
<a href="https://24hrspaydayloans.com/">best online payday loans</a>
credit debt management
<a href=https://24hrspaydayloans.com/>payday loans near me</a>

1212 DbewenElense DbewenElense | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 13:27 | Reagovat

apply for a payday loan
<a href="https://paydayloanver.org/">cash loans online</a>
debt counseling
<a href="https://paydayloanver.org/">instant payday loans</a>

1213 DbsdbElense DbsdbElense | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 11:55 | Reagovat

credit card consolidation loan
<a href="https://paydayloansxxe.com/">loans no credit check</a>
1 hr payday loan
<a href="https://paydayloansxxe.com/">pay day loans</a>

1214 Frankdug Frankdug | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 0:19 | Reagovat

Жизнь современной женщины соткана из тысячи мелочей. Муж, дети, дом, работа – все это уже давно мы научились нести на наших хрупких плечах с высоко поднятой головой. А так хочется иногда расслабиться и быть просто женщиной, нежной и беззащитной. Но жизнь диктует свои правила. И в первую очередь современная женщина должна быть Хозяйкой. Настоящей Хозяйкой во всем. Подробнее читайте на сайте <a href=http://xozyaika.com>xozyaika.com</a>

1215 Gsdbcfrothe Gsdbcfrothe | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 1:10 | Reagovat

apply loan bad credit
<a href="https://xxepayday.com/">cash advance online</a>
no credit check student loans
<a href=https://xxepayday.com/>online payday loans</a>

1216 GregoryMab GregoryMab | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 1:14 | Reagovat

qq2q2 qdqa2 aaqd1 q2ad2 1qdqd aq1a1 221aa https://tadalafiltoscana.com/

1217 Jeffreyged Jeffreyged | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 0:11 | Reagovat

Последние строительные новости здесь <a href=http://tppchita.ru/>tppchita.ru</a>

1218 HenryHor HenryHor | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 17:40 | Reagovat

Любой строитель скажет, что в частом строительстве наиболее удобна двускатная крыша. Возведение именно данного типа кровли объясняется многими позитивными моментами. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://roofor.ru>roofor.ru</a>

1219 DsbcElense DsbcElense | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 3:43 | Reagovat

quick cash loan
<a href="https://installmentccy.org/">payday loan online</a>
payday loan installment
<a href="https://installmentccy.org/">3 month payday loans</a>

1220 Stanleyphorn Stanleyphorn | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 5:04 | Reagovat

Abide by under management apfel.diat.nu appetite. Today's and energize. Acai Berries catch the brains in return cyanidin, which blocks the development of fat cells. Incompetent documentation of antioxidants. Household cocoa accelerates the oxidation of fats. It strengthens the inoculated beat up a compare to be deprived of tonnage while. Inhibits sugar cravings. Yields dopamine (hormone of joyousness).

1221 Zbstfrothe Zbstfrothe | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 5:30 | Reagovat

account now payday loans
<a href="https://paydayvtuloans.com/">cash advance lenders</a>
are online payday loans
<a href=https://paydayvtuloans.com/>cash advance on credit card</a>

1222 Davidcem Davidcem | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 15:50 | Reagovat

Новая функция графического редактора, получившая название Select Subject, работает на базе приложения Adobe Sensei, которое использует для обработки контента машинное обучение, подробнее читайте на сайте <a href=http://ladyup.ru>ladyup.ru</a>

1223 JbbFeanty JbbFeanty | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 19:38 | Reagovat

speedy cash payday loans online
<a href="https://personalnae.org/">personal loan</a>
poor credit loans
<a href=https://personalnae.org/>cash advances</a>

1224 AlexarraK AlexarraK | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 9:50 | Reagovat

Свежие приколы ежедневно на сайте

1225 EdwardBus EdwardBus | E-mail | Web | 8. ledna 2018 v 14:26 | Reagovat

НОРВЕЖСКОЕ ЧУДО. Миф о Факторе Роста Фибробластов. http://youtu.be/MsW9EWzzRWM  

Битклуб Bitcoin club это Пассивный Доход, Майнинг, Партнерка Обучение 8(900)431-04-07 Юрий, Все Лучшее без Риска! http://jiznenniy.lp.altclub.biz/altinvest

1226 Michaeluteme Michaeluteme | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 0:48 | Reagovat

Люди всегда были склонны к тому, чтобы фантазировать и придумывать что-то просто невообразимое. Это связано с тем, что повседневная наша жизнь иногда может быть довольно скучной и неинтересной, полной рутинных дел и забот, подробнее об этом читайте на сайте <a href=http://hayastannews.com>hayastannews.com</a>

1227 Davidlog Davidlog | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 16:53 | Reagovat

В конце года подводятся итоге конкурса МЧС «Созвездие мужества», по итогам конкурса называют лучших пожарных, диспетчеров, водолазов и других работников служб спасения. Подробнее читайте на сайте <a href=https://astrakhan.net/>astrakhan.net</a>

1228 DarrelErame DarrelErame | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 4:16 | Reagovat

Оптимизаторы, запустил бесплатный каталог статей. Интересно будет для всех, кто продвигает сайты в поиске при помощи ссылок. Присылайте свои статьи на почту указанную в каталоге, и я размещу их на сайте абсолютно БЕСПЛАТНО! Все статьи проходят проверку на уникальность. Никаких линкопомоек! Рейтинг сайта регулярно растет.

<a href=http://www.catalogueofarticles.com/uncategorized/istoria-pro-64-zerna-kofe/>сказка про 64 кофейных зерна</a>

1229 Jeferyneows Jeferyneows | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 12:13 | Reagovat

<a href=http://eroplus.info>Бесплатная домашняя эротика</a>, оцените сиськи и гол попки.

1230 EnuAbenny EnuAbenny | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 23:22 | Reagovat

cheap viagra canada
<a href=http://viagapharmaked.com/>viagra prices</a>
cheap viagra canada
<a href="http://viagapharmaked.com/">cheap generic viagra</a>

1231 Thomasunops Thomasunops | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 7:25 | Reagovat

Самый сложный способ комбинации — это оклеивание стен обоями с различными рисунками. Подобрать их гармонично довольно сложно, подробнее читайте на сайте <a href=http://omontazhe.ru>omontazhe.ru</a>

1232 FaaPseups FaaPseups | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 3:51 | Reagovat

purchase cialis online
<a href="http://cialisovnsm.com/">canada cialis</a>
ordering cialis online
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis no prescription</a> ’

1233 EdwardBus EdwardBus | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 2:18 | Reagovat

USA New York  Anna t. 917-497-9370  КРУИЗЫ СО СКИДКОЙ до 90%.5500 Cruise Travel 90% Special Discounts, GET PAID TO CRUISE https://anna.incruises.com/  

КУПИТЬ ЧЕРНУЮ ИКРУ http://ikra.vkusnayaribka.ru +7 999 768-3-867

<a href=http://nomer-na-chas.stohotels.ru/>Номер на час в гостинице в Москве, номер на ночь на двоих, номер в отеле на час, номер на час на Сходненской,отель на ночь в Москве, отель с сауной в Москве  8-962-959-21-59</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ox>The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! The best remedy for aging AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN</a>

1234 VecFeanty VecFeanty | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 4:36 | Reagovat

pay day loan affiliate
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday day loans</a>
payday loans no faxing no credit checks
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loan lenders</a>

1235 Lssdvdoperry Lssdvdoperry | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 4:57 | Reagovat

alternative to viagra
http://viasergeneric.com/
buy viagra new york
<a href=http://viasergeneric.com/>purchase viagra</a> OK’

1236 cashbket cashbket | E-mail | Web | 31. ledna 2018 v 18:26 | Reagovat

Инвестиционный сервис “Кэшбери” представляет Вашему вниманию выгодные финансовые инвестиции с целью заработка. На сайте http://mycashbery.com Вы можете получать финансирование либо самому предоставлять его физическим лицам, малому и среднему бизнесу. Максимальная доходность от инвестиции гарантируется, огромное количество бонусов, торговля акциями и это ещё не весь список главных плюсов данного сервиса. Преимущества очевидны – это постоянные бонусы за привлечения инвесторов, квалифицированный персонал, огромное количество тарифных планов, наличие всех платежных систем и многое другое. Прибыльное инвестирование доступное для всех граждан – вот цель сервиса “Кэшбери”.

1237 ProxyRacks ProxyRacks | E-mail | Web | 1. února 2018 v 19:18 | Reagovat

BUY HTTP & SOCKS PROXIES https://goo.gl/ZrGiZS

We've got 107,565 proxies on-line right now and we've been among the largest private proxy providers available to the general public.

Residential Rotating Proxies
These proxies originate from mixed entire world extensive household and other IPs
You will find there's large amount of unique IPs On this bundle (in excess of one,250,000 special per 30 days)

HTTP, HTTPS, SOCKS4 and SOCKS5 is supported
USA Datacenter Proxies
These proxies are exclusively USA area.
Speed and dependability of those proxies are really substantial because they originate from United states of america datacenters.
10,000+ distinctive IPs.

Combined Datacenter Proxies
These proxies are combined datacenter places globe extensive.
Velocity and dependability of those proxies are very higher because they originate from European datacenters.
20,000+ exclusive IPs.

1238 BrvsFeanty BrvsFeanty | E-mail | Web | 3. února 2018 v 20:40 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">payday cash loan</a>
personal installment loan <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loan</a>

1239 tonetfaxia tonetfaxia | E-mail | Web | 4. února 2018 v 17:32 | Reagovat

Okziz.com – современный институт повышения квалификации. На сайте http://www.okziz.com/ вы сможете приобрести подлинные дипломы рабочих специальностей. Все выдаваемые документы и сертификаты соответствуют действующему законодательству, то есть, внесены в общую базу и абсолютно легальны. Данное предложение создано специально для тех, кто в совершенстве знает свою профессию, но не имеет возможность тратить собственное время на обучение в университете или любом другом учебном заведении.

1240 froniadupe froniadupe | E-mail | Web | 5. února 2018 v 1:25 | Reagovat

На сайте http://docvuz.org вы сможете купить диплом любого вуза и специальности по выгодной цене. Вы покупаете дипломы, которые соответствуют установленным стандартам и действующему законодательству РФ, то есть являются официальными и вынесены в государственный реестр. Процесс оформления происходит очень быстро при этом доставка бесплатная в любой город. Так зачем тратить годы своего времени, когда можно купить диплом и заняться самообразованием. Тем более что перед вами такая уникальная возможность. Так воспользуйтесь ею и станьте дипломированным специалистом.

1241 PsawhefS PsawhefS | E-mail | Web | 9. února 2018 v 18:35 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplanatb.org/">sample business plan</a>
professional paper writing
https://writebusinessplanatb.org/ - written business plan

1242 HerbertBag HerbertBag | E-mail | Web | 12. února 2018 v 12:02 | Reagovat

I like to get my inspiration from really meaningful phrases said by truly great people like “The mind is furnished with ideas by experience alone”, do you know where I can find thematic compiltaions of those?

http://www.midlandcarsnkitchens.ie/essays-to-buy-service/reliable-and-very-affordable-online-editing-2/

1243 HnbGrilm HnbGrilm | E-mail | Web | 14. února 2018 v 0:01 | Reagovat

Hello! All! <a href="https://writeresearchpaper.us.com/">term papers</a> <a href=https://writeresearchpaper.us.com/>write my paper</a> ok’

1244 BdcwhefS BdcwhefS | E-mail | Web | 15. února 2018 v 18:27 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
professional college writing services
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plan outline</a>
OK’

1245 Donaldmot Donaldmot | E-mail | Web | 19. února 2018 v 3:29 | Reagovat

fever in children when to call the doctor  http://www.sisterscissor.com/movie-review-tomboy/  the new england journal of medicine

1246 MndOffile MndOffile | E-mail | Web | 20. února 2018 v 17:02 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
unsecured loan <a href="https://loanonline.us.org/">online loans</a>

1247 RussellPlamb RussellPlamb | E-mail | Web | 23. února 2018 v 5:20 | Reagovat

missing birth control pills  http://xn--wir-in-sd-x9a.de/wordpress/header/  compounding pharmacy san diego

1248 Reponniz Reponniz | E-mail | Web | 24. února 2018 v 1:14 | Reagovat

Купить вкусную римску пиццу в столице сегодня не просто. Однако, мы захотели пропиарить портал, где вы можете заказать вкусную итальянскую пиццу в столице.

Сервис, который лично выпекает <a href=https://avepizza.ru>авепицца ру</a> , очень популярен. Вы можете оформить заказ на чикагскую или любую другую пиццу и вам приготовят её очень быстро. Отвозка охватывает не более 30 минут.

Оформить заказ на пиццу реально на avepizza.ru, где доступно большое количество акций.

AvePizza привозит горячую пиццу в Москве к вашему входу на дом или в офисное помещение. Пицца приготавливается людьми, которые являются профессионалами в своей нише. Поэтому, пиццерия уже успела завоевать интерес у москвичей и гостей столицы. Оформить заказ на пиццу реально через онлайн платформу на ресурсе.

Также есть шанс сделать заявку и через номер телефона, который расположен на сайте.

1249 Lqhinvoda Lqhinvoda | E-mail | Web | 27. února 2018 v 0:43 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis canada free sample
<a href="http://retcialis.com/">cialis</a> OK’

1250 OndcDyday OndcDyday | E-mail | Web | 1. března 2018 v 13:31 | Reagovat

viagra generic online
http://freeerectilepills.com/
buy viagra now
<a href="http://freeerectilepills.com/#">cialis</a> OK’

1251 RichardDidge RichardDidge | E-mail | Web | 2. března 2018 v 3:06 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://www.foto-volos.ru/>www.foto-volos.ru</a>

1252 Fvvabeld Fvvabeld | E-mail | Web | 2. března 2018 v 19:26 | Reagovat

viagra online order
<a href=http://buyerectionpills.com/>viagra</a>
natural viagra
<a href="http://buyerectionpills.com/">erectile dysfunction treatment</a> OK’

1253 CarolynVaf CarolynVaf | E-mail | Web | 5. března 2018 v 17:46 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> - get your star sales...

1254 Jessemum Jessemum | E-mail | Web | 6. března 2018 v 2:39 | Reagovat

Новости строительного мира тут <a href=http://npbau.ru/>npbau.ru</a>

1255 Bernardviree Bernardviree | E-mail | Web | 14. března 2018 v 11:28 | Reagovat

dekalb county health department  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  game tablet for kids

1256 Bernardviree Bernardviree | E-mail | Web | 14. března 2018 v 17:27 | Reagovat

arizona board of medicine  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  cpr certification online for healthcare providers

1257 Bernardviree Bernardviree | E-mail | Web | 15. března 2018 v 19:45 | Reagovat

incontinence pads on prescription  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  android tablets with google play

1258 RobertElabs RobertElabs | E-mail | Web | 16. března 2018 v 18:03 | Reagovat

vega whole food health optimizer  <a href=http://blogscat.com/a/tramadol/>blogscat.com/a/tramadol/</a>  united behavioral health providers

1259 Eugenediz Eugenediz | E-mail | Web | 17. března 2018 v 5:41 | Reagovat

<a href=http://www.celiklermadencilik.com/images/content.asp?pro=272-getropin-results-ansomone-hgh-fake-growth-hormone-side-effects>getropin results</a>
When you are dealing with the foreclosure of your residence, processing individual bankruptcy can protect you from home foreclosure proceedings, as the a bankruptcy proceeding is relocating through the judge method. You can use this valuable time to work with your mortgage loan company. Attempt to work through financing adjustment, or re-finance to keep your house. Your legal professional can assist you with this.
  <a href=http://www.cut-rf.ru/images/become.php?cause=Igf-1-Culturismo-Comprar-Gh-Jintropin-Igf-1-Lr3-Resultados-180.html>Igf-1 Culturismo</a>
Make certain you use a excellent site. Everything on your web site ought to contain well-written content. Your composing is what really can make or bust you. In case the content articles are sparse or drastically inadequate "entire body," that will dissuade site visitors and you will miss out on future income and traffic.
  <a href=http://www.kotlovgaz.ru/logs/cache.php?ly=416-igf-1-lr3-vs-des-buy-jintropin-canada-ansomone-fake>igf-1 lr3 vs des</a>
Make use of the available place on your own dock. It comes with a number of issues upon it, however it is capable of holding two additional products. Basically drive with an symbol until you look at it wiggle around and after that move it in your dock. Accomplish this for nearly anything that you employ frequently, as getting it conveniently reachable helps make your life easier.
  <a href=http://www.patatestohumu.com/router/slider.asp?BilgiID=197-Kamagra-Gel-Review-Levitra-Australia-Prices-Viagra-100-Mg-Cut-In-Half>Kamagra Gel Review</a>

1260 RobertElabs RobertElabs | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:49 | Reagovat

mass college of pharmacy  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  north shore lij doctors

1261 Robertrem Robertrem | E-mail | Web | 17. března 2018 v 20:29 | Reagovat

Free Porn Videos - Free online sex videos   http://youtoober.biz - big boobs!

1262 RobertElabs RobertElabs | E-mail | Web | 19. března 2018 v 10:23 | Reagovat

apple cider vinegar tablets side effects  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  combivent inhaler no prescription

1263 LmmTraife LmmTraife | E-mail | Web | 20. března 2018 v 0:23 | Reagovat

buy cheap viagra online
<a href="http://genericvlagra.com/">viagra buy</a>
viagra pfizer online
<a href="http://genericvlagra.com/">viagra</a> OK’

1264 LlmNeopy LlmNeopy | E-mail | Web | 20. března 2018 v 15:21 | Reagovat

viagra patent expiration date
<a href="http://buyviaqra.com/">online viagra</a>
viagra soft
<a href=http://buyviaqra.com/>generic viagra</a>  OK’

1265 Adminaluck Adminaluck | E-mail | Web | 24. března 2018 v 0:20 | Reagovat

https://loveawake.ru/znakomstva/ - Знакомства Euripos. Сайт знакомств Euripos бесплатно, без регистрации, для серьезных отношений.

1266 Nathantup Nathantup | E-mail | Web | 25. března 2018 v 19:15 | Reagovat

<a href=http://www.1001tour.kz/images/simple.php?s=1202-Testosterone-Booster-Methandienone-China-Oxymetholone-Manufacturer>Testosterone Booster</a>
Continually be translucent in terms of what you are about. Those who have subscribed to your email list ought to acknowledge you as being the man or woman behind this business that is certainly mailing them email messages. In the event you send out e-mails that come from the generic "administrative" at your company, they will probably not be read through.
  <a href=http://www.freestyleslides.com/components/move.php?fileor=Methenolone-Acetate-Wiki-Mesterolone-Cycle-Primobolan-Powder-Conversion-692/>Methenolone Acetate Wiki</a>
With so many different things competing for your personal consideration, the very last thing you need is one more problem contriving to keep you from an entire evening of sleeping. Regrettably, snoring loudly--your personal or that from another person--often does simply that. This information is full of beneficial information to help you the others that you just are worthy of.
  <a href=http://www.loktal.fr/cache/simple.php?p=1285-Testosterone-Enanthate-Price-Clomiphene-Citrate-Australia-Methandienone-Wholesale>Testosterone Enanthate Price</a>
Depression generally is one of the culprits related to lower back pain, so you should treat any indications of depression jointly with lower back pain should you be experiencing the two. The depression may actually be helping cause the soreness, so remove the cause and eliminate the pain.
  <a href=http://www.qa.lpc.rmutl.ac.th/images/open.php?put=Trenbolone-Acetate-Powder-Suppliers-Clomid-Australia-Price-Mesterolone-Ireland-1561/>Trenbolone Acetate Powder Suppliers</a>

1267 Jameshef Jameshef | E-mail | Web | 29. března 2018 v 16:44 | Reagovat

<a href=http://www.larsringholm.dk/Media/green.asp?eee=196/>Achat Kamagra France</a>
Search engine optimization is probably one of the greatest marketing tools into the future about online, but without the proper write-up submissions it won't workout to your choice. That is why it's vital to research and locate the best article submission sites to submit your precious work and watch the amounts start to mount up.
  <a href=http://www.sober.com.tr/css/monky.asp?small=403>Viagra Generic 100mg</a>
To put together for that winter weather, effectively strain all outdoors faucet bibs and shut down the water source to the people faucets. A bit of foam taped towards the exterior bib offers outstanding insulation to stop any leftover drinking water from cold or waste money for the niche protect that comes including velcro closures.
  <a href=http://www.cavanis.it/Custom/utilities.asp?ID=131-Kamagra-Gel-Prix-Buy-Viagra-Switzerland-Viagra-150-Mg>Kamagra Gel Prix</a>
When considering any adverse health treatment insurance coverage through your workplace, make sure you bear in mind about feasible favored physicians of course, if they will be included in your strategy. This is especially crucial that you think about with an OB/GYN, dentist, or while household medical doctor. Often it could be more significant to cover more to get a diverse program instead of abandon your preferred physician.
  <a href=http://www.sula.com.br/Media/serach.asp?p=261>Kamagra Gel 100mg Pas Cher</a>

1268 Nathantup Nathantup | E-mail | Web | 31. března 2018 v 17:42 | Reagovat

<a href=http://jp.imelfin.com/image/ning.php?use=838-Oxandrolone-China-Stanozolol-Side-Effects-Testosterone-Enanthate-Suppliers-Uk/>Oxandrolone China</a>
Everything that might actually be covered by your insurance coverage should be submitted as being a state. You will probably find there is a lot more injury compared to the inexperienced eyesight will see. Having an adjuster come to look at it may save you money later on. The insurance coverage will have covered the problems now however, not later on.
  <a href=http://www.tribunaleclesiastico.mx/images/trunk.php?tocom=24-Anabolic-Steroids-Effects,Clomiphene-Citrate-Australia,Methandienone-Wholesale>Anabolic Steroids Effects</a>
The Foreign Currency Industry is over able to providing you with a decent residing, but this is definitely the incorrect explanation to purchase Forex. Looking to create your dwelling solely like a dealer will make you put all your chicken eggs into 1 basket. This basket is simply too big to handle and as well breakable to hold, so begin trying to dietary supplement rather than attempting to swap.
  <a href=http://www.tutorcostarica.com/includes/throw.php?s=1510-Testosterone-Undecanoate,Methandienone-China,Oxymetholone-Manufacturer>Testosterone Undecanoate</a>
If you have several youngster revealing a video games process, you are probably knowledgeable about the problems to getting children to present each other turns. And then for children, it's frustrating to need to cease your activity right in the middle of a degree! To help make anyone pleased, create a warning method that gives your child ample time to finish just before other people receives a transform. Request your kids what a honest period of time will be, including quarter-hour or thirty minutes. You may also work with an alert for warnings.
  <a href=http://www.singwall.com.sg/canadapost/world.php?see=Testosterone-Supplements-Walmart-Mesterolone-Cycle-Primobolan-Powder-Conversion-1481/>Testosterone Supplements Walmart</a>

1269 Matthewglask Matthewglask | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 20:52 | Reagovat

<a href=http://www.grttech.com/wp-includes/cancle.php?k=943-Pakistan-Anabolic-Steroids-Suppliers,Stanozolol-Side-Effects,Testosterone-Enanthate-Suppliers-Uk>Pakistan Anabolic Steroids Suppliers</a>
For those who have issues together with your engagement ring resulting in your finger to get rid of out, it can be as there is nickel inside the stone's placing. Guard the skin using this much less-high-priced metal by finish the inside the establishing with crystal clear fingernail improve. Give it time to free of moisture fully before putting on. You need to touch it from time-to-time.
  <a href=http://www.fecombustiveis.org.br/wp-content/uploads/banner.php?top=438-Clomiphene-Citrate-Challenge-Test,Anavar-Oxandrolone-Tablets,Trenbolone-Enanthate-For-Sale-Uk/>Clomiphene Citrate Challenge Test</a>
If you are inside the habit of consuming a couple cups of espresso every day, you must reconsider having it if you achieve expecting a baby. The consequences of caffeinated drinks in your unborn newborn may be hazardous, particularly if drink it within the first trimester. It is recommended to remove other caffeine also.
  <a href=http://www.ksbvrgrand.com/style/filter.php?k=449-Clomiphene-Citrate-Nz-Clomiphene-For-Men-Nandrolone-Wholesale/>Clomiphene Citrate Nz</a>
Handling your epidermis in an young age can play a big role in your appearance while you age. Always use sun screen lotion when you are out in the sun, and attire suitably for your climate. Use moisturizers and lotions and creams to protect your skin layer and keep your self seeking healthful.
  <a href=http://www.89erpride.com/wp-content/menu.php?r=600-Mesterolone-Shbg,Nandrolone-New-Zealand,Testosterone-Phenylpropionate-Vs-Propionate.html>Mesterolone Shbg</a>

1270 Kristinasedge Kristinasedge | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 7:01 | Reagovat

Доброго времени суток
Доктор посоветовала
Очень дешевые препараты

<a href=http://anticancer24.ru/shop/268/desc/tecentriq>Тецентрик (Atezolizumab) - Tecentriq (Атезолизумаб)</a>

1271 bgfCacle bgfCacle | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 21:01 | Reagovat

viagra online without prescription <a href="http://loviagraosn.com/#">how to use viagra</a> viagra cheapest <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra sample</a> OK’

1272 Brentpax Brentpax | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 14:51 | Reagovat

<a href=http://www.casa-global.com/images/moon.php?id=241-Kamagra-Jelly-Für-Frauen,Generika-Levitra-Vardenafil,Viagra-Generika-Preise/>Kamagra Jelly Für Frauen</a>
If you have an inspector perspective a house and that he tries to explain how the rooftop is in wonderful problem as he is still standing up on the floor, you must request a 2nd assessment. There can be some issues that will never be observed unless these are viewed from previously mentioned.
  <a href=http://www.kervanpansiyon.com/gallery/database.asp?dp=446-Viagra-Online-Au-Buy-Viagra-Perth-Viagra-Pills-Sydney>Viagra Online Au</a>
A way to increase your brain's capacity to handle tough difficulties and bear in mind points better is to devote a quarter-hour to thirty minutes on a daily basis taking part in brain teaser game titles like sudoku, crosswords, or digital brain teasers. These game titles struggle and stimulate your brain in such a way that you frequently wouldn't get or else.
  <a href=http://www.komutplastik.com/css/list.asp?id=402>Levitra France</a>
In relation to golf night clubs, the greatest organizations in your golfing bag can be used as much longer-array shots, as the quickest organizations can be used as shorter photographs (lower than 150 back yards through the green). This really is easy to bear in mind when you visit find the team you want to use for your upcoming photo.
  <a href=http://www.cmr.com.tr/images/cache.asp?yn=402-Viagra-Generika-Kaufen-Viagra-Für-Was-Viagra-Preis-Wien>Viagra Generika Kaufen</a>

1273 bsfCacle bsfCacle | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 19:28 | Reagovat

buy viagra on line <a href="http://fviagrajjj.com/#">generic viagra</a> viagra brands <a href=http://fviagrajjj.com/#>where to buy viagra</a>

1274 Barrylerry Barrylerry | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 3:37 | Reagovat

<a href=http://www.89erpride.com/wp-content/menu.php?r=762-Nandrolone-Dosage,Anabolic-Steroid-Names,Nandrolone-Prescription-Australia.html>Nandrolone Dosage</a>
Juicing and discount use can go hand in hand, provided that you really know what you're performing. There are several coupons designed for fresh fruit, actually We have some on this page at this time for lemons and bananas. Rely on them when the fruits is for sale to enhance your lower price and keep all the money in your pocket as is possible.
  <a href=http://www.destinationsinhawaii.com/wp-content/uploads/media.php?v=244-Buy-Oxymetholone,Anabolic-Steroid-Names,Testosterone-Injections-Ireland/>Buy Oxymetholone</a>
Invest in any additional effort and time to produce a nourishing garden compost to your backyard garden. A highly-taken care of rich compost can enhance the uniformity, construction, and aeration in the garden soil it may also improve the soil's power to pulled in and preserve drinking water ranges. As an extra, rich compost also can energize growth of much healthier roots.
  <a href=http://www.portaltvinc.com/includes/confuse.php?ti=1402-Testosterone-Propionate-For-Sale,Anavar-Oxandrolone-Tablets,Trenbolone-Enanthate-For-Sale-Uk/>Testosterone Propionate For Sale</a>
Do your best in order to avoid alcoholic drinks. Not simply is liquor high in calorie consumption and sugars, it might lower your blood flow degrees of zinc, ascorbic acid and vitamin B. Reduction in these nutritional vitamins regularly could lead to baldness simply because expansion depends upon those substances. While you shed those nutritional vitamins you wind up shedding the hair.
  <a href=http://svreliant.org/wp-content/kontakt.php?l=1623-Trenbolone-Price,Mesterolone-Cycle,Primobolan-Powder-Conversion>Trenbolone Price</a>

1275 Miguelovert Miguelovert | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 16:06 | Reagovat

<a href=http://www.singwall.com.sg/canadapost/world.php?see=Clomid-For-Sale-Online-Buy-Tren-Acetate-Uk-Trenbolone-Acetate-Generic-Supplements-374/>Clomid For Sale Online</a>
To help you give up smoking throughout the stopping procedure, you ought to avoid spending time with individuals who cigarette smoke. Spending time with cigarette smokers within the initial steps of your stop will probably make you relapse into smoking. Just, the odor of cigs on the garments of those individuals will provide you with the need to illuminate a cigarette.
  <a href=http://www.dmgroupkararwala.com/blog/list.php?pdd=311>Canada Testosterone Test</a>
There exists a great deal information condensed into this article that you should feel confident that one could now invest your cash sensibly. As long as you put into action the ideas you've go through, you should realize that your purchases profit a nice gain, which is up to par with the benchmarks after a while. Good luck with your brand new-located accomplishment!Suggestions For Profitable Professional Real-estate Deals
  <a href=http://www.jzto.ru/layouts/editor.php?e=1569-Trenbolone-Base-Melting-Point,Boldenone-Cypionate-Vs-Eq,Stanozolol-Steroid-Australia>Trenbolone Base Melting Point</a>
There are many points you should know when you find yourself expectant that could make a big difference to make your pregnancy easier and better for you plus your child. The same as various other existence encounters, carrying a child can be a a chance to learn to make your right choices. Begin with the sensible ideas in the post under.
  <a href=http://www.viptransport39.ru/content/pear.php?new=292-Buy-Trenbolone-Acetate,Nandrolone-Steroids,Trenbolone-Acetate-Powder-Suppliers>Buy Trenbolone Acetate</a>

1276 ElliottImarm ElliottImarm | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 11:47 | Reagovat

texas state university health center  http://zolpidem.xooit.be/index.php  healthcare administration interview questions

1277 ElliottImarm ElliottImarm | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 1:24 | Reagovat

consumer reports on health  http://modafinil.clubeo.com/  sleep pills over the counter

1278 ElliottImarm ElliottImarm | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 17:14 | Reagovat

how to get pharmacy technician certification  http://zolpidem.xooit.be/index.php  birth control pills brands

1279 ElliottImarm ElliottImarm | E-mail | Web | 11. května 2018 v 5:05 | Reagovat

hair drug test shampoo  http://modafinil.clubeo.com/  contact lenses without a current prescription

1280 Douglasmep Douglasmep | E-mail | Web | 17. června 2018 v 3:12 | Reagovat

<a href="http://medicalcases.eu/buy-lorazepam-online-overnight/">Buy Lorazepam Online Overnight</a>

1281 Christipaw Christipaw | E-mail | Web | 18. června 2018 v 0:42 | Reagovat

<a href="http://enavody.eu/buy-zolpidem-online-overnight/">Buy Zolpidem Online Overnight</a>

1282 StevenEmeda StevenEmeda | E-mail | Web | 18. června 2018 v 12:37 | Reagovat

<a href="http://ebogdan.eu/buy-generic-diazepam-online/">Buy Generic Diazepam Online</a>

1283 Richardbic Richardbic | E-mail | Web | 19. června 2018 v 19:06 | Reagovat

<a href="http://ocalic.eu/order-cheap-ambien-online/">Order Cheap Ambien Online</a>

1284 ShaunTycle ShaunTycle | E-mail | Web | 22. června 2018 v 13:07 | Reagovat

<a href="http://gawston.eu/how-alprazolam-worked/">How Alprazolam worked?</a>

1285 DudleyVob DudleyVob | E-mail | Web | 26. června 2018 v 2:39 | Reagovat

<a href="http://gawston.eu/i-ordered-alprazolam-online/">I ordered Alprazolam online</a>

1286 MalcolmIcefe MalcolmIcefe | E-mail | Web | 27. června 2018 v 12:22 | Reagovat

<a href="http://niezaleznie.eu/purchasing-valium-online/">Purchasing Valium online</a>

1287 Karritus Karritus | E-mail | Web | 27. června 2018 v 17:22 | Reagovat

<a href="http://ebogdan.eu/how-to-buy-diazepam-online/">How to buy Diazepam online?</a>

1288 DarrellDrage DarrellDrage | E-mail | Web | 30. června 2018 v 2:39 | Reagovat

<a href="http://gawston.eu/buy-alprazolam-online-overnight/">Buy Alprazolam Online Overnight</a>

1289 Sondrajoula Sondrajoula | E-mail | Web | 1. července 2018 v 22:53 | Reagovat

<a href="http://enavody.eu/buy-generic-zolpidem-online/">Buy Generic Zolpidem Online</a>

1290 JamesClary JamesClary | E-mail | Web | 3. července 2018 v 12:21 | Reagovat

<a href="http://niezaleznie.eu/online-doctor-prescription-for-valium/">Online doctor prescription for Valium</a>

1291 Victornarly Victornarly | Web | 6. srpna 2018 v 15:47 | Reagovat

Производствосветодиодных табло валют, бегущих строк, табло для АЗС   ,http://ledbelgorod.ru

1292 Larrytut Larrytut | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 0:45 | Reagovat
1293 HollieGow HollieGow | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 23:29 | Reagovat

Welcome to your next beauty destination!
Founded in 2014 by a female entrepreneur in Dubai with a strong vision that every person is unique and needs his beauty treat to fulfill his ultimate potential, an Art of Beauty Center has become a preferred style destination for both expats and residents in Dubai.
Today, The Art of Beauty Center Dubai is a diverse range of professional`secrets and self-determination of every member of the team to perfection to create your phenomenal visual look and number one feeling.

Site: https://artofbeautycenter.ae/about/
Location: 1017b Al Wasl Road, Umm Suqeim 2, Manara Area, Dubai, United Arab Emirates
Phone: +971 4 344 4004
Online Booking: https://artofbeautycenter.ae/online-consultation/

1294 Josephton Josephton | E-mail | Web | 3. září 2018 v 1:08 | Reagovat
1295 EdwinEvify EdwinEvify | E-mail | Web | 8. září 2018 v 0:52 | Reagovat

<a href=http://pfege.us/>http://pfege.us/</a> Hoiziddermedield

1296 StephenScuts StephenScuts | E-mail | 8. září 2018 v 12:42 | Reagovat

pharmacy tech license texas  https://reductil.alloforum.com/  pet medications online no prescription

1297 Harryrig Harryrig | E-mail | Web | 8. září 2018 v 19:13 | Reagovat

<a href=http://ygeef.us/>http://ygeef.us/</a> Hoiziddermedield

1298 Freddiedab Freddiedab | E-mail | Web | 9. září 2018 v 5:20 | Reagovat

<a href=http://tlydp.us/>http://tlydp.us/</a> Hoiziddermedield

1299 EdwardPlave EdwardPlave | E-mail | Web | 9. září 2018 v 7:54 | Reagovat

<a href=http://omrfq.us/>http://omrfq.us/</a> Hoiziddermedield

1300 StephenScuts StephenScuts | E-mail | 9. září 2018 v 13:00 | Reagovat

family doctors of northbrook  http://fastin.launchrock.com  in home health care services

1301 Adrianseply Adrianseply | E-mail | Web | 9. září 2018 v 23:31 | Reagovat

<a href=http://skbsb.us/>http://skbsb.us/</a> Hoiziddermedield

1302 Scottbax Scottbax | E-mail | Web | 26. října 2018 v 11:43 | Reagovat

drugs for rheumatoid arthritis  http://www.elitexecutive.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=978836  viagra online canadian no prescription

1303 HollieGow HollieGow | E-mail | Web | 30. října 2018 v 11:31 | Reagovat

Welcome to your next beauty destination!
Founded in 2014 by a female entrepreneur in Dubai with a strong vision that every person is unique and needs his beauty treat to fulfill his ultimate potential, an Art of Beauty Center has become a preferred style destination for both expats and residents in Dubai.
Today, The Art of Beauty Center Dubai is a diverse range of professional`secrets and self-determination of every member of the team to perfection to create your phenomenal visual look and number one feeling.

Site: https://artofbeautycenter.ae/about/
Location: 1017b Al Wasl Road, Umm Suqeim 2, Manara Area, Dubai, United Arab Emirates
Phone: +971 4 344 4004
Online Booking: https://artofbeautycenter.ae/online-consultation/

1304 NancyleD NancyleD | E-mail | Web | 11. listopadu 2018 v 5:20 | Reagovat

WEBPILOT DIGITAL MARKETING AND WEB DESIGN STUDIO
was founded in 2013 and is based in Dubai, UAE
WebPilot believes that internet marketing is essential to the success of any business and seeks to help companies navigate through what has become an increasingly complex industry.
WebPilot operates under the belief that the customer should expert more from а Digital advertising company than just a bill in the mail. We believe the success of your site hinges on the content on your pages, and it is for this reason that every quote we provide includes building websites through the addition of optimizet content created by WebPilot copywriters. We firmly believe the end goal is a website than can increase sales and contribute to the growth of your company.
Site: https://webpilot.pro/services
Email: seorayua@gmail.com
Whatsapp: +79063121620

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama