!Píšu recenze alb na objednávku!(více ZDE)

!Anketa o album prázdnin 2012 ZDE!

Motto století:
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek
Lenost jest motorem pokroku :-P


PÍSEŇ TÝDNE:

O tom, že mág Madrak stále žije a o tom jak

31. prosince 2012 v 15:01 | Mr. Madrak |  Můj deník
Nikdo tomu nechce veřit, ale Madrak stále ŽIJE! A dokonce i napsal článek - nemyslete si, on sám je z toho šokován.

Vůbec se mi do žádného psaní nechce, i přesto, že jsem si po dlouhé době uvědomil fakt, kolik článků - dokonce i zajímavých - jsem rozpracoval v rubrice Rozepsané. Kdy se dostanou na svět nikdo ovšem neví. Za mou neaktivitu může nejeden fakt a většině z nich se hodlám věnovat níže.


Nový vzhled blogu. Bohové, proč? Co na tom starém bylo tak špatně? Vše bylo přehledné a jednoduché. Jenže lidstvo a zvláště techničtí vývojáři mají zvrácenou logiku - zatímco já jsem názoru, že technický pokrok má za úkol nám vše usnadnit, jejich zvrácená logika je nabádá, aby dělali vše zmatené a těžké. Jako by nestačilo, že musím zkousnout bláznivý Windows 8 na domácím počítači, teď se přidal i tento "skvělý" vzhled blogu. Popravdě v den kdy jsem vzhled objevil jsem měl v úmyslu dokončit dva články. Když jsem tu hrůzu viděl, zapl jsem si raději osvědčenou hru na PC Zaklínač 2: Vrahové králů a na tuto stránku jsem přes týden ani nevkročil.

Svátky. Věc, na kterou se každý rok těším a které vždy uvedou věci do varu. Ptám se, kde jsou? To, že jsou od listopadu plné obchoďáky vánoční výzdoby mě dříve rozčilovalo, ale zároveň mě to dostávalo do nálady. Nyní jsem cítil prázdnotu a bez toho aby jsem si to uvědomil jsem nakoupil všechny dárky. Žádné rozčilování, zmatky, časové nedostatky a podobné - až na pláč nad pozůstatky z mých našetřených peněz. Jednal jsem chladnokrevně, jako masový vrah, bez emocí. Svátky mi stále přišli daleko, jenže pak začali prázdniny, štedrý den jsem takřka nepostřehl a už je tu silvestr! Jak je to možné? Zdá se mi že Máyové měli pravdu alespoň z části - někde se totiž zjevila obří díra v časoprostoru a sežrala celý týden volna. Tím ovšem nechci říct, že jsem se svátkami nebyl spokojený - naopak, byli mnohem lepší než minulý rok a i Ježíšek byl štedrý - stejně tak i Santa, protože mě letos svým výskytem nenaštval, tak jak to dělal jiné roky. Vše proběhlo až moc hladce. Možná je to i tím, že jsem zamilován a moje myšlenky se pohybují někde v dalekých krajinách. Skoro jsem zapoměl jaké to je, dívat se na svět růžovýma brýlema - a věřte mi, když rozený optimista dostane důvod k radosti, začne z toho magořit.


Na druhou stranu, i když se na svět podívám realisticky, strašně mě mrzí, jak strašně negativistický národ jsme. Pořád na něco nadáváme, ukazujeme si boháče, co kradou a chudé kteří nemají na jídlo. O poctivých lidí, kteří jsou bohatí a nebo o lidech, kteří za své zločiny zaplatili a jsou na dně se nikde nepíše. Zamyslete se - není právě proto tolik zla? Když nedokážeme ukázat zlo jinak než jako vysmáté politiky? Myslím si, že média jsou větší zlo než politika. Zatím se to neukázalo, ale kdyby média chtěla, dokáží neuvěřitelné věci. Nedávno jsem jel ve vlaku a slyšel jsem čtveřici postarších paní jak rozpitvávají, jak je stát hnusnej že chce zpoplatnit sběr hub. Nejdřív jsem byl v šoku, co za blbost to je, ale poté jsem si vzpoměl - asi před rokem jakýsi publicista chtěl ukázat národu, co vše média svedou a článek o státních poplatcích na sběr hub poslal jako anonym do jistého bulvárního magazínu. Ten to vzal automaticky jako jedno z hlavních témat - a další den se podobný článek objevil i v dalších bulvárech, obohacený o další vymyšlené informace, které už si z prstu vycucali novináři samotní. Netrvalo dlouho a informace se objevila na několika známých (myslím že i na TN.cz) Po nějaké době se vysmátý publicista přiznal, ale jeho vtipný příběh už otisklo jen pár magazínů na zadních stránkách a tak není divu a nikdo se o tom jak to bylo nedozvěděl. A přitom musíte uznat, že už od začátku bylo jasné, jak velká hloupost to byla.
Později se staly další podobné situace, jako například, když jiný anonym dal do Blesku informaci, že prostitutky z ciziny se schodli že nejlepší milenci jsou slováci, což už taková kauza nebylo, a nebo když pak vydal Rytmus a Kazma video kde Rytmus údajně Kazmu brutálně zmlátil - i o tom jste se za chvíli mohli dočíst všude, i když na videu bylo viditelné že je celá situace sehraná.


Další zajímavou informací je ta, že jsem neuvěřitelně závislí na čokoládě a koncertech. O první závislosti vím už dlouho a je to paradox k tomu jak strašně hubený jsem. A přitom jím za dva a tolik čokolády kolik jsem snědl za poslední měsíc snad nesnědla dohromady celá Etiopie za celou svou existenci. Druhou závislost jsem si uvědomil až nedávno - zatímco letošní jaro a léto bylo koncerty nabité a já objel skoro všechno co šlo, od 6.10 (koncert Ensiferum) jsem na žádnou akci nemohl. Mohla za to má operace, i zákaz mé matky, která mě na koncerty moc pouštět nechtěla. Neuplynul ani měsíc a já jsem nemohl přestat myslet na mé koncertní zážitky. Po pár dnech se mi o tom i zdálo a já jsem nepřežil den bez toho abych si nepustil jeden z pořádných "živáků" Netušil že se něco takového může člověku stát. V důsledku již zmiňovaných svátků šílenství opadlo, ale stejně je to takové zajímavé ("nechceš si o tom popovídat?" aneb slavná věta v akci)

Myšlenek v hlavě je stále spousta a já bych tenhle článek prodloužil, jenže není čas - chlebíčky, filmy, knihy, hry a čokoláda čeká. Což mi připomíná jednu mou otázku - jak je možné, že lidstvo dospělo do bodu, že už třetím rokem je vrchol silvestrovské zábavy je koncert Michala Davida? Tohle konkrétně by bylo dobré téma pro média a né, jak strašně špatně na tom jsme (a já si myslím že celkově si žijem jak prasata a že se situace v tomhle státě se zlepší)

Mějte se krásně užívejte života a mějte se rádi! S pozdravem pološílený Mr. Madrak, který přemýšlí nad smyslem tohoto článku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pitris65 pitris65 | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 15:12 | Reagovat

Tak do novýho roku hodně výborných koncertů a čokolády!Mimochodem já jsem dost závislý na čoko na vaření.Ta mě chutná snad nejvíc.

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. ledna 2013 v 0:58 | Reagovat

Tak tedy vítej zpátky. Už jsem si myslela, že snad už nikdy nic nenapíšeš.
Jo, media jsou strašné zlo, protože se proti nim člověk ani nemůže ubránit. Hele jak zničily Ivetu Bartošovou. A to je jen začátek.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 9:25 | Reagovat

Další čokoládoholik :)
Jo taky mě štve, že to uběhlo tak strašně rychle!

4 Veronika Veronika | Web | 4. ledna 2013 v 13:48 | Reagovat

Nejsi jediný, kdo dostal z nového  vzhledu blogu šok. Někteří lidé dostali dokonce takový šok, že nastolili veliký protest ve formě nepřidání žádného článku, od 24. 12 až do Nového roku. Také jsem se zapojila, celkově to mohlo být tak kolem 200 lidí, kteří se zapojili také.
O tom jestli se ta akce vyvedla se ještě můžeme přesvědčit. Ovšem velevážení pánové z blogu.cz stále zarytě mlčí... Jejich jediní reakce je taková, že u svého článku na srdci blogu, kterým představovali ten skvělý dessík se objevilo také možná kolem 200 komentářů.. a to velice negativních komentářů. Jediné, na co se zmohli bylo, že všechny komentáře vymazali a zrušili další přidávání komentářů. Jak klasická reakce, to dělají vždycky. Vždycky a ne jenom teď... Chce to další stávku.. JO!

Jinak jsem ráda, že jsi se tedy už vrátil a těším se na další články... třeba ty co máš rozepsané :-)

5 RocK-pUNk-meTaL... ;) RocK-pUNk-meTaL... ;) | Web | 5. ledna 2013 v 11:46 | Reagovat

Hh ja som tiež bola šokovaná z toho že som zo dve vety na začiatok napísala. Nebola som tu skoro dva roky alebo kotlko to vlastne ale opera si heslo pocelú dobu pamätala! Skoro ma porazilo teraz len ho musím dako zistiť len ako ? ked a odhlasim tak už sa s5 asi neprihlasim :D No a k tomu technickému pokroku . Radšej si ho nevšímať namiesto ulahčovania veci len všetko sťažujú a komlikujú. Ja sa skôr držím hesla že "V jednoduchosti je krása" :)

6 Robka Robka | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 23:18 | Reagovat

Čus, to je fajn, že píšeš. Nedivím se, žes měl z nového blog.cz šok, to mělo víc lidí.To už je asi taková tradice, rýpat do zavedených a fungujících věcí a dělat z nich zmetky. A média? Radši nemluvit. Či snad někdy nečíst. Stačí se podívat na Novinky a člověku se chce blejt.
Radši si užívej muziku! Přeji ti, ať se ti letošní koncertní diář naplní skvělými zážitky, o které se tu podělíš.

7 Hilja Virtanen Hilja Virtanen | Web | 9. ledna 2013 v 16:37 | Reagovat

Pravda,taky jsem utrpěla šok,když jsem ten nový vzled blogu viděla..;)

8 Kája Kája | Web | 17. ledna 2013 v 20:05 | Reagovat

To jsem ráda, že žiješ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama